Upisi djece u redovne programe

Postupak upisa:

Da bi svoje dijete upisali u naš vrtić potrebno je popuniti i potpisati Zahtjev za upis djeteta (možete ga osobno podignuti u vrtiću ili pronaći ovdje ZAHTJEV ZA UPIS 2019 2020). Kada ga ispunite možete ga predate u tajništvu vrtića u Aleji Antuna Augustinčića 4, svakog radnog dana od 8 – 16 sati.

Zahtjevi za upis djece primaju se od 06.05. – 15.05.2019.g.

U vrtić se upisuju djeca od 1 godine starosti do godinu dana prije polaska u školu.

Obavijest o upisu djece u programe predškolskog odgoja i obrazovanja za slijedeću pedagošku godinu objavio je Gradski ured za obrazovanje i na njoj ćete biti informirani o roku za podnošenje zahtjeva, te propozicijama oko samog upisa.

Mogućost upisa djeteta u vrtić ovisit će o objavljenim uvjetima upisa i kriterijima prioriteta.

Obavijest o rezultatima upisa i podatak o održavanju sastanka bit će izvješen na našim oglasnim mjestima.

Svi zahtjevi za upis djeteta koji nisu predani u zadanom roku razmatrat će se nakon redovnog upisnog roka.
Osim u propisanom roku zahtjev za upis može se podnijeti tijekom cijele godine.

Na inicijalnom razgovoru

• inicijalni razgovor roditelj obavlja sa stručnim timom vrtića (psiholog, pedagog, logoped, zdravstveni voditelj)
  • roditelj na razgovor treba doći s djetetom i donijeti zdravstvenu iskaznicu djeteta i karton procijepljenosti
  • na inicijalnom razgovoru prikupljaju se podaci o obitelju, porodu djeteta, razvoju djeteta i njegovim navikama, potrebama djeteta , uvjetima u kojima živi i nekim drugim specifičnostima
  • na inicijalnom razgovoru dogovoriti će se i datum polaska djeteta u vrtić kao i postupci roditelja i vrtića za vrijeme perioda prilagođavanja djeteta
  • na inicijalnom razgovoru roditelj može postaviti sva pitanja koja želi i dobiti sve informacije koja ga zanimaju
  • na inicijalni razgovor roditelj treba donijeti svu postojeću medicinsku dokumentaciju za djecu (npr. alergije, febrilne konvulzije, kronična ili teža oboljenja, govorne poteškoće, poteškoće motornog ili spoznajnog razvoja i sl.)

Komisija za prijem djece:

1. psihologinja – predsjednica
  2. logopedinja – član
  3. odgojiteljica – član

Nakon objavljenih rezultata upisa uz informaciju o rezultatima upisa, na oglasnim mjestima biti će i obavijest o datumu i vremenu kada će se organizirati roditeljski sastanak za sve roditelje novo upisane djece.
Na tom sastanku roditelji primljene djece će potpisivati Ugovor o Upisu djeteta koji roditelj sklapa sa vrtićem, dobiti će informacije o međusobnim obvezama, pravima i mogućnostima, o tome kako pripremiti dijete za polazak u vrtić kao i odgovore na sva postavljena pitanja.

Linkovi za download u wordovom dokumentu: